Základní škola

Základní škola sídlí ve velmi staré budově, která je ale stále modernizovaná.Jsou zde tři učebny, školní družina a jídelna s výdejnou. V každé učebně jsou interaktivní tabule, přístup na internet a v jedné učebně jsou pro žáky k dispozici tři počítače. Všude jsou moderní, výškově stavitelné lavice a nové osvětlení. Třídy jsou velké a vzdušné. Ke škole patří školní zahrada, která je využívána při příznivém počasí. Škola je vytápěna tepelným čerpadlem.

Škola je malotřídní. Učí se zde žáci pěti postupných ročníků ve třech třídách. První třída je vždy samostatná. Škola nabízí žákům rodinné prostředí, moderní formy výuky a několik zájmových kroužků. Škola je připojena k projektu EU,jehož cílem je zlepšit stravovací návyky dětí. Děti dostávají jednou za čtrnáct dní zdarma ovoce nebo zeleninu.

23.03.2019

Plavecký výcvik

Kurzu plavání(2019) se v KPB v České Třebové zúčastní žáci 1. - 5. ročníku. Kurz je rozložen do 10 lekcí. První lekce plavání začíná 27. 3. 2019, dále pak každou středu.

Návštěva předškoláčků ve škole

V pátek 5. 4. 2019 v 9. 15 h navštíví předškoláčci v doprovodu svých učitelek základní školu. Prohlédnou si učebny a interiér školy. Dostanou možnost sledovat prvňáčky při práci ve vyučování. Prožijí školní den "nanečisto".

Zápis do 1. třídy

Zveme všechny předškoláky a jejich rodiče na ZÁPIS DO 1. TŘÍDY, 4. 4. 2019 od 15.00 do 18. 00 hodin.